• تهران , جنت آباد جنوبی
  • شماره تماس: 02191018750
  • بخش کاربری

16 ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کارهای کوچک

  • خانه
  • وبلاگ
  • 16 ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کارهای کوچک
Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
16 ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کارهای کوچک

 ۱۶ ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کارهای کوچک

۱۶ ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کار که لازم به ذکر است مدیریت بودجه برای کسب و کارهای کوچک خود یک اقدام کاملا مهم می باشد. درواقع این نوع از کسب و کارها معمولا با منابع مالی محدودی روبرو هستند و همین موضوع باعث می شود تا در زمینه هایی نظیر تبلیغات، عملکرد خوبی نداشته باشند .
. با این حال تعداد زیادی روش رایگان برای تبلیغات وجود دارد که با کمک آنها می توانید کسب و کار خود را تغییر دهید. که در این مقاله به ۱۶ روش اشاره می شود .

لازم به ذکر است ممکن است بعضی از روشها در برخی از کسب و کارها کاربردی نداشته باشد . خوبی اقدامات رایگان این می باشد که اگر به نتیجه مورد نظر دست پیدا نکنید، بودجه ای را از دست نداده اید و همین امر استفاده از آنها کاملا منطقی میباشد. تمامی این روش ها توسط بهترین مشاوران حوزه کسب و کار، مورد تاکید قرار گرفته و هزاران برند نتایج مثبت آنها را منتشر کرده اند. به همین خاطر باید نسبت به کاربردی بودن آنها اطمینان بالایی را داشته باشید. که البته در این زمینه کاوش رایان هم به شما کمک خواهد کرد

1- از قابلیت تجاری گوگل استفاده کنید

در این قسمت شما می توانید صفحه ‏ای برای خود داشته باشید و در آن اطلاعات مهم را درج نمایید. رایج ترین اقدام در این زمینه، حضور در نقشه گوگل است که به عنوان پرکاربرترین در مقایسه با رقبای خود، محسوب می شود. این موضوع کمک خواهد کرد تا افراد بیشتری، شانس پیدا کردن شما را داشته باشند. درواقع امروزه استفاده از اینترنت در تصمیم گیری افراد نقش بسزایی را دارد.
۱۶ راه تبلیغاتی

2-در مکالمات حضور داشته باشید

یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید این می باشد که موارد مورد سرچ شده مخاطبان را بیاید و خود را درگیر کنید.. درواقع شما می توانید در پست های مختلف به دنبال پاسخ دادن به سوالات مرتبط با حوزه کاری خود باشید.

مطالب مرتبط : بدترین و بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام

3-ارسال نظرات خود را یادتون نره

در زیر پست های متفاوت شما می توانید نظر خود را اعلام نمایید و با این اقدام توجه مخاطبان را به سمت خود جلب نمایید. در این موضوع شما خود می توانید شروع کننده یک مکالمه باشید ودر این زمینه دیگر صبر نخواهید کرد. فقط باید توجه داشته باشید که فراموش نکنید نظرات شما باید ارزش بالایی را داشته باشد

۴- در زمینه بلاگینگ فعالیت کنید

اگرچه تولید محتواهایی نظیر ویدئو زمانبر و هزینه بر محسوب می شوند. با این حال این موضوع برای محتواهای متنی، کاملا متفاوت بوده و بسیاری از سایت ها وجود دارد که از پست مهمان، پشتیبانی می کنند. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که یک محتوای کاربردی، پتانسیل رشد بالایی دارد و احتمالا توسط سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف، بازنشر خواهد شد. اهمیت این موضوع باعث شده است تا بسیاری از برندهای مطرح، در سایت خود بخش وبلاگ نیز داشته باشند. در آن محتواهای مفید در زمینه فعالیت خود منتشر نمایند. در این بخش بهتر است که به دنبال پرداختن به موضوعات جدید و ترند باشید. درواقع کپی برداری و تمرکز بر روی موضوعاتی که قبلا کار شده است، تاثیر اقدام را به شدت کاهش خواهد داد. برای پیدا کردن موضوعات ترند و برتر، استفاده از ابزارهای تحلیلی، کاملا الزامی خواهد بود و کمک می کند تا با سختی و سردرگمی مواجه نشوید.

۱۶ ایده تبلیغات رایگان برای کسب و کار

۵- توییتر بسیار مهم می باشد

اگرچه بهتر است که تمام شبکه های اجتماعی موجود را به خاطر محبوبیت آنها مورد توجه قرار دهید، با این حال در این زمینه باید اولویت داشته باشید. درواقع شما فرصت فعالیت حرفه ای در تمامی شبکه ها را نخواهید داشت و این موضوع به یک تیم تولید محتوای قوی نیاز دارد که بدون شک با بودجه یک کسب و کار کوچک و نوپا، همخوانی نخواهد داشت. با این حال توییتر به خاطر اینکه بالاترین میزان اشتراک‏ گذاری در بین تمامی شبکه های اجتماعی را دارد و یکی از هشت سایت برتر در زمینه ترافیک سایت محسوب می شود، گزینه ای بسیار جذاب خواهد بود و باید جزو اولویت های اصلی محسوب شود. در این شبکه شما می توانید گفت و گوهای جنجالی ایجاد کرده و با این اقدام، توجهات را به سمت خود جلب نمایید.

۶- خبرنامه ایجاد نمایید

ایمیل جزو ابزارهایی محسوب می شود که هر فردی حداقل یکی از آن را دارد. درواقع ضرورت آنها برای استفاده از گوشی های هوشمند، امری غیر قابل انکار محسوب می شود. از این موقعیت شما می توانید برای کسب مخاطب استفاده کرده و توصیه می شود که خبرنامه‎ای در حوزه کسب و کار خود ایجاد نمایید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرفا اخبار بسیار مهم را مورد توجه قرار دهید و از افراد بخواهید که برای دسترسی کامل، به سایت اصلی مراجعه کنند. درواقع این امر که خلاصه‎ای را منتشر نمایید، استراتژی خوبی خواهد بود. همچنین لازم است تا نظرسنجی داشته باشید تا حوزه های مورد علاقه مخاطبان را پیدا کنید. برای مثل ممکن است برای یک گروه از مشتریان اخبار خارجی حوزه کسب و کار شما جذابیت بالاتری را داشته باشند. این موضوع کمک خواهد کرد تا اقدام تاثیرگذارتری را داشته باشید.

۷- در رویدادها صحبت کنید

در طول سال بسیاری از رویدادها برگزار خواهد شد که بدون شک چند مورد از آنها با کسب و کار شما ارتباط لازم را پیدا خواهد کرد. در این زمینه شما می توانید با حضور در آنها، افراد علاقه مند به حوزه کاری خود را پیدا کرده و با یک سخنرانی، توجهات را به سمت خود جلب نمایید

۸- با مطبوعات ارتباط برقرار کنید
مطبوعات و خبرگزاری ها نیاز به تولید محتوای گسترده دارند. تحت این شرایط شما می توانید موضوعاتی را پیشنهاد داده و خود به عنوان مهمان، حضور داشته باشید. را هم خواهید داشت. این موضوع کاملا متفاوت با تبلیغ مستقیم بوده و هزینه ای را برای شما به همراه نخواهد داشت

مشتریان موجود توجه داشته باشید ۹- به
یکی از اقدامات اشتباه که توسط بسیاری از برندهای تازه کار مورد توجه جدی قرار می گیرد این است که تمرکز اصلی آنها نسبت به پیدا کردن مشتریان جدید است. این امر در حالی است که با راضی نگه داشتن مشتریان فعلی می توانید زمینه جذب افراد بیشتری را ایجاد نمایید. درواقع یک مشتری راضی، به صورت طبیعی محصول و برند شما را به اطرافیان خود معرفی خواهد کرد و این امر باعث می شود که از دل یک مشتری، ده ها مشتری دیگر ایجاد شود..
۱۰ – یک وب سایت داشته باشد
وب سایت ها بسترهایی رایگان محسوب می شود که با رعایت نکات سئو می توانید شانس دیده شدن بسیار بالایی را داشته باشید. در این زمینه شما می توانید در شبکه های رایگان دیگر نظیر یوتیوب به عنوان بزرگ ترین بستر اشتراک‏ گذاری ویدئو نیز فعالیت داشته باشید. نکته بسیار جالب این است که بسیاری از برندها، صرفا با ترجمه ویدئوهای برتر، به مخاطبان بسیاری دست پیدا می کنند. با این حال شما با دانش حداقلی در زمینه ادیت ویدئو نیز می توانید در زمینه تولید محتوای ویدئویی فعالیت داشته باشید. خوشبختانه امروزه کیفیت دوربین های گوشی های هوشمند به سطحی رسیده است که نبود دوربین های حرفه ای و ابزارهای فوق العاده نور و صدا، مانعی برای شروع کار شما نباشد

به سوالات در Quora پاسخ دهید ۱۱-
از دیگر اقدامات بسیار مهمی که باید انجام دهید این است که در سایت Quora به دنبال سوالات مرتبط با حوزه کاری خود باشید و پاسخ های مناسبی را ارائه دهید. این موضوع خود باعث می شود تا توجهات به سمت برند شما بیشتر شود.
۱۲ – با دیگر برندها همکاری کنید
از دیگر اقدامات رایگان این است که با برندهای دیگر زمینه همکاری مشترک ایجاد نمایید. این موضوع باعث خواهد شد تا از مخاطبان یکدیگر بتوانید استفاده کرده و شرایط انجام اقدامات بزرگ تر، مهیا شود.
۱۳- با اینفلوئنسرها کار کنید
در این زمینه شما می توانید اینفلوئنسرسازی داشته باشید و یا با این افراد همکاری نمایید. اگرچه ممکن است تصور کنید که این موضوع نیاز به بودجه دارد، با این حال بسیاری از اینفلوئنسرها حاضر به آنباکس کردن محصولات هستند به شرطی که هزینه ای برای آن پرداخت نکنند.
۱۴- دوره آموزشی ایجاد کنید
به هر میزان که سطح اطلاعات مشتری نسبت به شما افزایش پیدا کند طبیعی است که شانس تبدیل شدن آنها به مشتری نیز بیشتر شود. در این زمینه توصیه می شود که از ابزارهایی نظیر وبینار برای برگزاری دوره های آموزشی استفاده کنید. در این زمینه به هر میزان که سطح کاری بهتری را داشته باشید، طبیعی است که رشد بالاتری را هم تجربه کنید.
۱۵- داستان سرایی کنید
این موضوع که به صورت مداوم داستان های جذاب حوزه کاری خودتان را بیان نمایید، بدون شک مخاطبان زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت..

۱۶- در eBay فعالیت داشته باشید 
یکی از شناخته شده ترین فروشگاه های آنلاین که در بیش از 100 کشور جهان فعالیت دارد، بدون شک انتخاب خوبی برای فروش، افزایش شهرت برند و پیدا کردن جامعه مخاطب محسوب می شود. OLX نیز وجود دارند که
در پایان نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که پس از رعایت موارد گفته شده، لازم است تا به دنبال گسترش بیشتر کسب و کار خود باشید که در این مرحله، لازم است تا بودجه مناسب ایجاد نمایید. درواقع بدون هزینه ادامه دادن، اگرچه ممکن است در ظاهر جذاب باشد، با این حال سرعت رشد شما را در مراحل بالاتر، بسیار کند خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

09126454718